• +90 216 606 34 24

Bahçe, Yürüme Yolu, Site Ortak Alan Aydınlatması

Bahçe, Yürüme Yolu, Site Ortak Alan Aydınlatması

Dış mekân aydınlatmaları; evimizi; bahçemizi ya da yaşam alanımızı; apartman ve sitemizdeki giriş ve yürüme yollarımızı; sitemizin dış cephesini ve ortak kullanım alanlarımızın tamamını sadece gündüz ve güneş ışığında değil; aynı zamanda gece karanlıkta da güzel ve hoş bir şekilde görmemize ve zengin ve kaliteli bir mekâna çevirmemize yardımcı olmaktadır. Bu aydınlatmalar sayesinde yaşam alanlarımız; sıkılmadan uzun bir süre vakit geçirebileceğimiz bir yer haline gelmekte ya da yürüme yollarında güvenli bir şekilde istediğimiz saatte rahatça dolaşabilmekteyiz. Aynı zamanda herhangi bir davet verdiğimiz zaman bahçelerimizin olmazsa olmalarıdır diş mekân aydınlatmaları. Kullanacağımız herhangi bir aydınlatma; saydığımız bu yerlerin tamamını bambaşka bir yere çevirebilmekte ve mekânları oldukça çarpıcı ve göz alıcı ve bazen de romantik bir hale getirebilmektedir.

Bahçe, Yürüme Yolu, Site Ortak Alan Aydınlatması

Dış mekân aydınlatmaları; hayallerin kesinlikle bir sınırının olmayacağını bize göstermektedir; çeşit ve alternatifleri sayamayacağımız kadar çoktur. Ve dış mekân aydınlatmaları koleksiyonundaki tüm malzemeler suya dayanıklı ve son derece kaliteli malzemelerden oluşmaktadır ve özellikle su geçirmezlik konusunda piyasada kullanıma sunulmadan önce son derece sıkı bir şekilde testlere tabii tutulmaktadırlar. Ve bu ürünler paslanmaz ve kaliteli malzemelerden yapıldığı için uzun yıllar boyunca güvenle kullanılabilmektedir. Yine rüzgârdan etkilenmeyen ve paslanmayan malzemelerden oluşan seçenekleri ise oldukça fazladır.

Eğer bahçemizde süs havuzumuz varsa su lambaları kullanarak son derece göz alıcı, rengârenk ve dekoratif bir görüntü elde edebiliriz. Kullanacağımız aydınlatma malzemeleri çok çeşitli alternatiflerden oluşabilmekte ve isteğimize göre taştan ya da seramik ve ahşaptan oluşan ürün yelpazesinden isteğimize göre ürün bulabilmekteyiz.

Dış mekân aydınlatmalarında dikkat edilmesi gereken hususlara gelirsek; bunların başında ışıklandırmanın ne şekilde yapılacağı konusu çok önemlidir. Bahçemizde ya da terasımızda yapılacak olan bir ışıklandırmanın doğrudan yüzümüze gelmemesi oldukça önemlidir; çünkü bir süre sonra bu durumdan rahatsız olacağımız için bu konumlandırmanın çok güzel ve doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir. Fazla ışık bir süre sonra göz yoracağı için kullanılacak çok ışık yerine mümkün olduğu kadar ortamdaki kör noktaları aydınlatarak mekâna loş bir hava verilmesi çok daha doğru ve şık olacaktır.

Aydınlatmalarda enerji tasarrufu da önceliğimiz arasında kesinlikle yer almalıdır. Bunun için kör nokta dediğimiz alanlardaki aydınlatmalar için hareket sensörlü aydınlatmaları ve yeşil alanlarda yapacağımız herhangi bir aydınlatma için ise güneş enerjili aydınlatmaları seçmemiz önceliğimiz arasında olmalıdır. Kullanacağımız ampullerde ise tasarruflu ampulleri tercih ederek bütçemize katkıda bulunmalıyız.

Özellikle 100 watt ışıklandırma sağlayan ampuller dış mekân aydınlatmaları için en ideal olanlarıdır. Bir diğer dikkat etmemiz gereken şey ise dış mekân aydınlatmaları gündüz de bahçemizde ve yaşam alanlarımızda olacağı için kesinlikle evimizin dış görünüşüyle ve dekorasyonuyla uyumlu malzemeler kullanmaya dikkat etmemiz gerekmektedir. Karanlıklarda özellikle yaz gecelerinde keyifle oturacağımız alanlar da bu detaylara önem vererek çok güzel ve keyifli vakitler geçirebiliriz.