• +90 216 606 34 24

Kuyumcu aydınlatma

Kuyumcu aydınlatma

Aydınlatma, iş yerlerinde özellikler olası gereken ve özenle yapılması gereken bir görselliktir. Aydınlatma sayesinde sadece iş yerinin ışıklandırılması değil, iş yerlerinin havası da değiştirmektedir. Aydınlatmalar, iş yerlerinde bulunan ürünlerin en güzel görünmesini sağlayan faktördür. Özellikle vitrin camlarında kullanılması ile müşterilerin ürünleri inceleyebilmesi için ve ürünlerin göz alıcı olabilmesi için en önemli unsurdur. İş yerlerinde yapılacak olan aydınlatma çeşitleri ile ihtişamlı gir görsellik elde edilebilmektedir. İşyerlerinin faaliyetlerine aydınlatma çeşitleri de farklılık göstermektedir. Her aydınlata çeşidi işyerine göre değişmektedir. Kimi işyerlerinde kısık aydınlatma kullanılması gerekirken, kimi iş yerlerinde ise parlak aydınlatma çeşitleri tercih edilmelidir. Mağaza, dükkân, kuyumcu aydınlatma çeşitleri parlak ve göz alıcı olarak tercihleri gerektirmektedir. Bu gibi iş yerlerinde iç aydınlatmanın yanı sıra vitrin aydınlatmaları da çok önemlidir. İç aydınlatmalar da klasik aydınlatma modellerinin yanı sıra dekorasyonlara uygun olarak aydınlatma çeşitleri de kullanılabilir. Klasik avize tarzı aydınlatmaların yanı sıra spotlar ve led’ler ile sıra dışı aydınlatmalar yapılabilir. Özellikle vitrinler için yapılacak olan aydınlatma çeşitleri büyük bir titizlik gerektirmektedir.

Kuyumcu aydınlatma

Aydınlatma tasarımları, işyerlerinin faaliyetlerine göre değişmektedir. Bu sebeple birçok aydınlatma modeli bulunmaktadır. Ürünlerin vitrinlerde sergilendiği iş yerlerinde dikkat edilmesi gereken konular bulunmaktadır. Müşterilerin vitrinlerdeki ürünleri rahatça inceleyebilmeleri için farklı tarzlarda aydınlatma modelleri kullanılabilir. Bunun yanı sıra ürünlerin gösterişli olarak gözükmesi için daha parlak aydınlatma modelleri de kullanılabilir. Özellikle ziynet eşyası olan altın satışı yapan kuyumcuların, vitrin aydınlatmalarına önem vermeleri gerekmektedir. Altınların sarı olması bakımından aydınlatmanın rengi de sarı olarak tercih edilebilir. Aydınlatma tercihleri yapılırken mutlaka tavsiyeler alınmalıdır. İşyerinin dekorasyonu ile uyumlu olacak aydınlatma modelleri tercih edilmelidir. Bu iş için profesyonel olarak dekorasyon ve mimarlık işi yapan firmalar ile anlaşılabilir. Firmalar da çalışan iç mimarlar tarafından iş yerlerine uygun olabilecek aydınlatma modelleri hakkında tavsiyeler alınır. İş yerinin faaliyetlerine, iç dekorasyona, duvar renklerine göre uyumlu olabilecek ve estetik bir görünüm oluşturabilecek aydınlatma modelleri tercih edilmelidir. Farklı modellerde ve çeşitlerde olan aydınlatmalar için farklı desenler ve tasarımlar kullanılabilir. Görsellik olarak işyerinizin faaliyetlerini yansıtarak, ürünlerin ihtişamını ortaya koyabilir.

İşyerlerinin aydınlatmaları, iç aydınlatma ve vitrin aydınlatma olarak farklılıklar göstermektedir. Aydınlatma konusunda kendinize göre bir seçenek belirleyebilir ve kendi aydınlatma tasarımınızı da iş yerinize uygulayabilirsiniz. Kuyumcu olarak faaliyet gösteren iş yerlerinin içerideki ürünleri müşterilerine ilgi çekici olarak tanıtabilmesi için aydınlatma hususunda oldukça titiz davranmaları gerekmektedir. Altın bilezik, yüzük, kolye gibi ürünlerin vitrinlerde parlak olarak görünmesi her kesimden müşterinin ilgisini çekmektedir. Bu sebeple vitrinlerin aydınlatma seçeneklerini dükkân içi aydınlatmalardan farklı olarak düşünmelidirler. Sarı renklerin ağırlıklı olduğu vitrinlerde led li aydınlatma modelleri ile ışıklandırılabilir. Böylelikle sarı rengin gözleri bozmaması için de uygun olmaktadır. Göz yoran bir aydınlatma seçeneği de iş yerinize gelen müşterilerin uzun müddet kalması durumunda sıkıcı bir durum oluşturmaktadır. İş yeri çalışanları içinde çeşitli göz yorulmalarından dolayı ortaya çıkacak olan göz hastalıklarına da sebep olabilmektedir. Bu nedenle klasik olarak ampullü aydınlatma seçenekleri yerine gözlere zarar vermeyen ve yormayan bir aydınlatma seçeneği tercih edilmelidir.